Контраст
Шрифт

Відділення міжнародного співробітництва

Відділення міжнародного співробітництва

Ігревська Світлана Андріївна

Начальник відділення

Старший лейтенант служби цивільного захисту

 

Хряпак Сергій Олександрович

Кандидат філологічних наук

Провідний фахівець

 

Котляр Діана Олегівна

Фахівець

Старший лейтенант служби цивільного захисту

 

Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України розглядає міжнародні контакти одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності, які здійснюються як у рамках міжнародного співробітництва ДСНС України, так і на основі налагодження та розвитку прямих зв’язків зі спорідненими навчальними закладами інших країн.

Всього підписано 34 угоди про міжнародне співробітництво (7 з навчальними закладами та установами Польщі; по 1 – Швейцарії, Німеччини, Нідерландів, Португалії, Литви, Грузії, Сербії, Чехії тощо).

Для координації українсько-польського співробітництва, систематизації та ефективного управління українсько-польськими науково-освітніми проектами в інституті функціонує Центр українсько-польських освітніх інновацій, налагоджено співпрацю з Посольством Республіки Польщі в Україні.

З 2006 року представники інституту беруть участь у міжнародних тактико-спеціальних навчаннях «Fenix», які проводяться Головною школою пожежної служби, м. Варшава (Республіка Польща).

Викладачі інституту щорічно беруть участь у Навчаннях з виконання рятувальних робіт на хімічно забруднених територіях, що проводяться Організацією із заборони хімічної зброї; у тренінгах, які проводяться німецькими компаніями MSA, Dräger та Weber у Федеративній Республіці Німеччині в рамках проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями» тощо.

Найвизначніші досягнення останніх років:

  • 2016 року наш навчальний заклад вступив до Європейської асоціації навчальних закладів пожежних служб.
  • з 2017 року інститут виступає партнером Головної школи пожежної служби (м. Варшава, Республіка Польща) у Програмі Європейського Союзу ERASMUS+.
  • 2018 року відбулось підписання договору щодо спільного проведення навчання за І рівнем освіти (бакалавр) за спеціальністю інженерія пожежної безпеки. І вже з вересня 2018 року в інституті здійснюється підготовка фахівців за програмою спільного навчання.
  • 2019 року відбулось підписання Установчого договору про створення регіонального навчально-наукового комплексу «Інтегрум» спільно зі сторонами партнерами: Льотною академією Національного авіаційного університету та Головним центром підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота (за участі представників Міжнародної компанії SafeusDrone Inc (Республіка Корея)).
  • 2020 року в рамках проєкту Міністерства закордонних справ Республіки Польща «Польська допомога» №215/2019/ADM2019/M під назвою: «Регіональні тренінгові центри порятунку – підтримка системи підготовки ДПО та професійних аварійних служб в Україні», що реалізовується Черкаським інститутом пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України спільно з Головною школою пожежної служби, м. Варшава (Республіка Польща) інституту було передано тренажер «Вогневий модуль».

Основними завданнями відділення є:

  • організація міжнародного співробітництва, встановлення зовнішніх зв’язків із зарубіжними навчальними закладами, науковими установами та налагодження курсантських, студентських міжвузівських обмінів.
  • налагодження та розвиток контактів із закордонними організаціями, структурами в області цивільного захисту та пожежної безпеки та якісне представництво інтересів Інституту на міжнародному рівні.
  • організація підготовки іноземних громадян.

Положення про відділення міжнародного співробітництва

Нормативна база