Контраст
Шрифт

Міжнародна діяльність

Міжнародна співпраця інституту розпочалась 2001 року з підписання угоди про співробітництво з Головною школою пожежної служби (Республіка Польща, м. Варшава).

Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України розглядає міжнародні контакти одними із пріоритетних напрямів своєї діяльності, які здійснюються як у рамках міжнародного співробітництва ДСНС України, так і на основі налагодження та розвитку прямих зв’язків зі спорідненими закладами освіти та установами. 

Всього підписано 20 угод про міжнародне співробітництво.

Представники інституту щорічно беруть участь у міжнародних науково-практичних конференціях, наукових стажуваннях для освітян, семінарах, тренінгах, круглих столах та інтенсивах у ролі учасників і запрошених експертів.

З 2007 року курсанти та співробітники інституту беруть участь у Міжнародних тактико-спеціальних навчаннях «Фенікс», які організовує навчальний заклад-партнер Головна школа пожежної служби, м. Варшава (Республіка Польща). Навчання проводяться в умовах, які наближені до реальних (ліквідація наслідків таких кризових подій як автомобільні аварії, хімічні і газові пожежі тощо). 

Крім того, представники інституту беруть участь у Навчаннях з виконання рятувальних робіт на хімічно забруднених територіях, що проводяться Організацією із заборони хімічної зброї; у тренінгах німецьких компаній MSA, Dräger та Weber, які проходять у Федеративній Республіці Німеччині та у Республіці Польщі в рамках проєкту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями»; у щорічних зборах Генеральної Асамблеї Європейської асоціації навчальних закладів пожежної служби; Національному оборонному Хакатоні (проходить за стандартами змагань НАТО TIDE Hackathon) тощо.

2016 рік став знаковим для інституту – відбулась значна інтенсифікація міжнародної діяльності. Одним із найвизначніших досягнень 2016 року вважаємо вступ нашого навчального закладу до Європейської асоціації навчальних закладів пожежної служби (до складу Асоціації входять 24 заклади освіти з 22 країн Європи). 

Для координації українсько-польського співробітництва, систематизації та ефективного управління українсько-польськими науково-освітніми проєктами в інституті створено Центр українсько-польських освітніх інновацій, налагоджено співпрацю з Посольством Республіки Польщі в Україні.

З 2017 року інститут бере участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ як заклад-партнер Головної школи пожежної служби, м. Варшава (Республіка Польща). Протягом 2017 – 2022 років відбулось 7 мобільностей (4 мобільності науково-педагогічних працівників, 2 мобільності адміністративного персоналу і 1 мобільність здобувача вищої освіти – вперше в історії ДСНС курсант 4 курсу спеціальності «Пожежна безпека» Леонід Лукашенко став учасником програми студентської академічної мобільності «Erasmus+», і безкоштовно навчався протягом семестру у Головній школі пожежної служби, м. Варшава (Республіка Польща)).

З 2018 року студенти різних спеціальностей беруть участь у міжнародних академічних мобільностях, безкоштовно навчаються протягом семестру в Поморській академії, м. Слупськ, Республіка Польща. 

Найвизначнішим досягненням 2018 року вважаємо підписання договору щодо спільного проведення навчання за І рівнем освіти (бакалавр) за спеціальністю інженерія пожежної безпеки з Головною школою пожежної служби м. Варшава (Республіка Польща). І вже з вересня 2018 року в інституті здійснюється підготовка фахівців за програмою подвійного диплому. 2022 року відбувся перший випуск бакалаврів за спеціальністю інженерія пожежної безпеки.

2020 року відбулась передача та відкриття Тренажера «Вогневий модуль» у рамках проєкту Міністерства закордонних справ Республіки Польща «Польська допомога» №215/2019/ADM2019/M під назвою: «Регіональні тренінгові центри порятунку – підтримка системи підготовки ДПО та професійних аварійних служб в Україні», що реалізовується спільно з Головною школою пожежної служби, м. Варшава (Республіка Польща), а також проведено сертифікацію інструкторів для роботи з тренажером.

 

Міжнародна технічна допомога

 

Міжнародні угоди

Нормативна база
50 років (1973 - 2023)